Proč jsem to udělal?

Společně s vámi se mi daří šířit osvětu o zdravém srdci. V cílové rovině jsem předal první AED přístroj na záchranu srdce a další budou následovat! Osvětu budu šířit také ve spolupráci s Červeným křízem v přednáškách na základních a středních školách. 

Velkým finále bude dokument, který ukáže celou mou cestu. Jeho premiéra je naplánovaná na rok 2022. 

Proč jsem to udělal?

Nový český rekord

Tratě

19 km

900 Km

211 Km

9990 m

01 Faerské ostrovy

Lokace: Tórshavn
Převýšení: 1144 m
Nadmořská výška: 24 m n. m.

Faerské ostrovy a první den celého projektu! Doufám, že nic těžšího než plavání v 7 stupňové vodě ve 3:30 ráno už mě opravdu nepotká! Na kole a při běhu foukal silný severský vítr, ale krásy přírody mi celou cestu zpříjemňují. S trenérem Petrem dobíháme závěrečný půlmaraton přímo na letiště, kde se vydáváme na cestu do Dánska.

02 Dánsko

Lokace: Elsinore
Převýšení: 700 m
Nadmořská výška: 8 m n. m.

Druhý den jsme pojali ve znamení odpočinku a tak po absolutním vyčerpání z Faerských ostrovů volíme trochu mírnější tempo! Na kolo semnou vyráží početná skupina. Užíváme si krásy předměstí Kodaně. Běh se zdá být celkem příznivý avšak opak je pravdou! Po cca 10ti kilometrech se mi začíná ozývat oběd, který jsem spořádal asi 5 minut před vyběhnutím a já tak mám co dělat, abych stihnul doběhnout na toaletu!

03 Německo

Lokace: Hamburg
Převýšení: 520 m
Nadmořská výška: 6 m n. m.

Německo ve znamení únavy. Po dvou hodinách přerušovaného spánku se vydávám do boje! Plavání uprostřed Hamburku a všichni lidé se na mě dívají jako na někoho z jiné planety. Co se to děje? Aha! V jezeře je zákaz koupání! Kolo už začíná být krizovým úsekem a já tak skoro usínám při každém šlápnutí. Žiju! A tak si obouvám boty a běžím, běžím a běžím! Na hodinkách svítí 21,1km a já dobíhám! Mám hotovo a hurá směr Holandsko.

04 Holandsko

Lokace: Westfriesland
Převýšení: 102 m
Nadmořská výška: 0 m n. m.

Krásná země pro silniční cyklistiku? Odpovědí je Holandsko! Nejprve však plavecká část. Trenér Petr našel nádherné “brouzdaliště” a tak skáču do vody! Ještě předtím však vidím nafukovací pytel a nenapadá mě nic lepšího než si jít zaskákat. Ano, správně, zranil jsem si koleno! Ve vodě cítím každý kop, koleno se ozývá. Ihned po doplavání se na mě vrhá náš fyzioterapeut Jindřich a ze všech sil mi pomáhá. Vyrážíme na kolo a koleno zatím zázračným způsobem drží. Tuhle trať si opravdu užívám. Všude milion cyklistů, tulipánů a mlýny! Nádhera! Ovšem běh? To je úplně jiný příběh. Dloooouhá táhlá alej, která nikde nekončí. Pouze rozpálený asfalt a bolavé koleno. Cíl byl však jasný, dokončit půlmaraton a jet dál! A tak vyrážíme s týmem do další země.

05 Lucembursko

Lokace: Region Moselle
Převýšení: 680 m
Nadmořská výška: 242 m n. m.

Koleno bolí a je to čím dál horší! Při plavecké části bolest příliš nepociťuji. Při nasednutí na kolo ale cítím, že to není dobré. Do kopců ani nemůžu ze sedla, na 60 kilometru se svěřuji znovu do rukou našemu zkušenému fyzioterapeutovi Jindřichovi. Jindřich na mě půl hodiny dře a já jsem tak schopen trasu na kole dokončit! Při běhu mám nohu stáhnutou kompreskou jak to jen jde a tak jsem zdárně v cíli!

06 Švýcarsko

Start: 8:00
Lokace:
Zurich
Převýšení: 631 m
Nadmořská výška: 408 m n. m.

Po šílené noční jízdě se ve Švýcarsku probouzím a není to kdo ví co. Šílená únava, která už mě bude provázet do konce výletu se však stává mou kamarádkou. Opět hurá do vody! Voda je zatraceně čerstvá a já se tak dokonale probouzím a skáču z ní rovnou na kolo. Zjištění, že koleno povolilo a bolest už je snesitelná je fajn. Na kole však tentokrát značně bloudím. Moje tepová frekvence znovu stoupá. Při běhu pociťuji něco zvláštního, co jsem doposud necítil. Mám velký příval energie a letím jako utržený z řetězu! Poslední kilometry mě tak trenér Petr musí krotit, jelikož si uvědomuje, co nás další den čeká!

07 Francie

Start: 8:00
Lokace:
Alpe d’Huez
Převýšení: 3910 m
Nadmořská výška: 1860 m n. m.

Dlouho očekávaná etapa francouzských Alp je tady! Brzká ranní snídaně s celým týmem. Sluníčko naznačuje, že nás čeká nádherný den. Tak se také děje! Začátek plavání mě opravdu překvapil.. takovou ledovici jsem tedy opravdu nečekal! A tak opět přichází na řadu osvědčená plavecká výbava z Faerských ostrovů, dva neopreny. Ihned po plavání se vydávám na kolo, které je opravdu výživné… nastoupáno přes 3700m a nohy jako v ohni! Závěrečný půlmaraton už jsem doběhl pouze a jen silou vůle. Hlava dokáže zázraky. Ale řeknu vám, byla to nádhera!

08 Itálie

Start: 10:00
Lokace:
Bibione
Převýšení: 131 m
Nadmořská výška: 0 m n. m.

Probouzíme se v Miláně a rychle s týmem vyjíždíme k jezeru Lago di Garda, kde už na nás čekají další kamarádi. Voda měla příjemnou teplotu, přesto si na sobě nechávám neopren. Díky nízké hladině tělesného tuku je mi permanentní zima. Skáču do vody. Dnes za doprovodu trenéra Petra, kamaráda Dana a hrdiny dne, druhého kamaráda Robina! Plavání bylo příjemné, spěcháme všichni však rychle na kolo! Robin je stále s námi a připojuje se i Barča! Kolo bylo i přes naši zmrzlinovou zastávku velmi svižné a tak po třech hodinách vyrážíme na běh. Ptáte se, jestli Robin stále drží? Ano! A tak si s semnou dal i Robin svého prvního půlironmana. Jsem moc rád, že jsem mohl být u toho. 🙂 Jsi frajer!

09 Rakousko

Start: 9:00
Lokace:
Zell am see
Převýšení: 1260 m
Nadmořská výška: 750 m n. m.

Jestli bylo něco strašné, tak probuzení v Rakousku. Moc jsme toho nenaspal. Cesta byla přímo šílená. Z Itálie nás nejprve zastavili policisté. Následně jsme narazili na semafor, který ukazoval průjezd na zelenou jen 1x za hodinu. Ale proč jsme tady? Čeká mě další etapa! Vyrážím opět na jezero! Dnes v početnější skupině. Plavalo se mnou celkově 10 lidí a bylo to opravdu velmi příjemné. Všem moc děkuji za podporu! 🙂 Rakouské trasy na kolo umí pozlobit, přichází 14% stoupání. Jsem však už velmi blízko České republice a tak to není nic, co bych nezvládnul! Počasí bylo jako na horské dráze. Chvíli pršelo, chvíli hřálo sluníčko. Doprovod mě však na posledních 30 km kola opustil a tak jsem to musel dobojovat sám! Běh v Rakousku byl něco neskutečného. Bylo to jakoby se mi splašily nohy. Svůj devátý půlmaraton jsem zakončil s osobním rekordem a hřejivou myšlenkou, že další den jsem v rodném Česku! 🙂

10 Česká republika

Start plavání (Šutrák Rakvice): 9:00
Start kola (Šutrák Rakvice): 10:00
Start běhu (Olympia Brno – u Sconto nábýtek): 14:00
Lokace:
Brno
Převýšení: 438 m
Nadmořská výška: 237 m n. m.

Všude dobře na Moravě nejlíp! Po asi třech hodinách spánku jsem rozlepil oči a nemohl se dočkat co se bude dít. Nejdříve si mě však vzal do parády náš fyzioterapeut Jindřich. V 9:30hod. jsem startoval čilý jako rybička na rybníce Štěrkáč. Semnou dalších 15 šílenců, kteří do toho žabičce také. 😀 Následovalo kolo, kde jsme ve skupině cca 25ti bláznů vyrazili na závěrečných 90km. Cesta krásná, ani jsme se nenadáli, jsme u brněnské Olympie! Připojují se k nám další lidé a vybíháme směr Těšany! Cítím velkou radost. Potkávám se při běhu se známými tvářemi. Povídáme si a nemám ani pocit, že běžím. Za nedlouho vidím cílovou pásku. Ve své hlavě přepínám čudlík. Už nikam nemusím běžet, jsem v cíli!! Dokázal jsem to. Všem moc děkuji za podporu. Za jakoukoliv zprávu nebo třeba za společný uběhnutý kilometr. 🙂

Generální partner projektu

MAJOR partner

Official partners

Mediální partner

Gold Partners

Silver Partners

Bronze Partners

Náš tým

Jakub Žák
Jakub Žák
Organizátor

Neskutečně mě baví testovat, čeho všeho je lidské tělo schopno. A to jak fyzicky tak psychicky! Tento projekt je však pro mě víc než jen dalším výletem ze zóny komfortu, beru to jako velkou výzvu šířit povědomí o zdravém srdci a doufám a pevně věřím, že bude náš osvětový program úspěšný!

Petr Kopřiva
Hlavní trenér

Mám rád výzvy a extrémy. Tohle je jedna z nich! Jsem velmi rád, že můžu být u zrodu tohoto nápadu a Kubu tak nasměrovat správným směrem v rámci přípravy a pokoření tohoto cíle.

Jirka Kalus
Trenér plavání

Pracujeme s Kubou na technice plavání již přes rok a velmi rád budu přítomen u jeho další výzvy a sledovat, jak se ke všemu opět postaví čelem!

Lukáš Janíček
Dokumentarista

Představa, že celý tým ze sebe bude muset během 10 dní v 10 státech Evropy vymáčkout úplné maximum, mě naprosto uchvátila. Jsem rád, že můžu být členem projektu, který dává smysl.

Libor Fuchs
Dokumentarista

Sledovat každodenní Jakubovo snažení a dřinu, za kterou se skrývá obrovský kus disciplíny, je pro mne velmi inspirující. Pokud 10/10/10 zachrání byť jen jediné srdce, mohu být hrdý na to, že jsem jeho součástí.

Aleš Mucha
Fotograf

Dělá mi obrovskou radost být součástí Kubovy výzvy společně s týmem, kterému srdce tepe za správnou věc. Bude to parádní jízda! Těším se, až vám ji přenesu skrze mé fotografie.

Dan Zacha
Technický support

Jakub si vybral těžkou výzvu, ale jen tak může motivovat lidi kolem sebe. Chci ho podpořit jak to jen půjde, aby dosáhl cíle.

Tomáš Michálek
Logistika

S Jakubem jsme nejlepší kámoši, když mě poprosil, jestli mu v průběhu projektu pomůžu s logistikou, nebylo o čem diskutovat. Bude mi ctí být u toho!

Michal Dovrtěl
Marketing

Jakuba znám dlouho a vím, že je to velice houževnatý člověk. Když za mnou přišel s projektem 10/10/10, neváhal sem ani minutu a šel jsem do toho!

Petr Mojžíšek
Grafik

Jakubův projekt nás nadchl natolik, že jsme se rozhodli mu pomoct naplno. Problematika srdce se týká nás všech a tohle je způsob jak na to upozornit.

“Sledujte můj instagram a nic vám neunikne!“

Přihlášení k odběru newsletteru

Odebíráním newsletteru berete na vědomí Prohlášení o zpracování osobních údajů

Děkuji pěkně

Každá koruna se počítá! Jako poděkování tvé jméno přilepím na náš karavan a ještě ti osobně poděkuju na instastories!

  • Jméno na seznamu podporovatelů
    • web
    • karavan
    • video
  • Poděkování na instastories