Proč jsem to udělal?

Společně s vámi se mi daří šířit osvětu o zdravém srdci. V cílové rovině jsem předal první AED přístroj na záchranu srdce a další budou následovat! Osvětu budu šířit také ve spolupráci s Červeným křízem v přednáškách na základních a středních školách. 

Velkým finále bude dokument, který ukáže celou mou cestu. Jeho premiéra je naplánovaná na rok 2022. 

Proč jsem to udělal?

Nový český rekord

Tratě

19 km

900 Km

211 Km

9990 m

01 Faerské ostrovy

Start: 4:00 místního času
Lokace:
Tórshavn
Převýšení: 1144 m
Nadmořská výška: 24 m n. m.

Na světě by se hledalo jen těžko lepší místo pro začátek tohoto úchvatného projektu. Nedotčená příroda, nádherné vodopády, z moře vystupující špičaté ostrůvky a sem tam i zajímaví zvířecí obyvatelé ostrovů. Přesně tohle jsou Faerské ostrovy!

02 Dánsko

Start: 9:00
Lokace:
Elsinore
Převýšení: 700 m
Nadmořská výška: 8 m n. m.

Ihned po Faerských ostrovech se letecky přesouvá naše posádka do Dánska, ještě přesněji do Elsinore! Elsinore je hostitel evropského šampionátu v polovičním ironmanu a tedy, myslím si, že naprosto vhodné místo, které bychom neměli v našem 10/10/10 vynechat!

03 Německo

Start: 9:00
Lokace:
Hamburg
Převýšení: 520 m
Nadmořská výška: 6 m n. m.

Německá trať Hamburg má své kouzlo, začátek trati je v nádherném jezeře AuBenAlster, následně pokračuje rovinatou tratí na kole, která je zdobena přejezdem po ikonickém Köhlbrand bridge! Na běh se opět vracíme k jezeru AuBenAlster, kde po jeho kraji dokončíme závěrečný půlmaraton! 

04 Holandsko

Start: 9:00
Lokace:
Westfriesland
Převýšení: 102 m
Nadmořská výška: 0 m n. m.

Dost bylo šílených převýšení, potřebujeme si také lehce odpočinout a k tomu je holandská trať s převýšením okolo 100m ideální. Chybět samozřejmě nesmí klasické větrné mlýny či krajina plná tulipánů. Holandsko jdeme si pro Tebe!

05 Lucembursko

Start: 9:00
Lokace:
Region Moselle
Převýšení: 680 m
Nadmořská výška: 242 m n. m.

Tahle trať je jedním slovem šílenost. Začít plavat v řece v Německu následně skočit na kolo a projet si část Francie a konečně doběhnout si do cíle v Lucembursku to je prostě paráda. Tento kraj je vyhlášen pro svoji gastronomii a skvělé víno, my si však radši dáme náš iontový nápoj, ještě toho máme dost před sebou!

06 Švýcarsko

Start: 8:00
Lokace:
Zurich
Převýšení: 631 m
Nadmořská výška: 408 m n. m.

Když se mě někdo zeptá jak jsem se seznámil se svým trenérem Petrem, moje odpověď je vždy přes mého kamaráda Radima. A jak si lépe připomenout Radima než na jeho prvním závodu ironmana v Zurichu. Radim přislíbil, že přijede a tuhle trať si dá se mnou. Radime, čekám tu na Tebe!

07 Francie

Start: 8:00
Lokace:
Alpe d’Huez
Převýšení: 3910 m
Nadmořská výška: 1860 m n. m.

Pozor pozor ! Jestli doteď jsme měli masakr tak nevím jak pojmenovat trať Alpe d’huez. Etapa ze slavného závodu Tour de France ! Celkové převýšení závodu téměř 4000 metrů? Já chci zemřít.. Ale jak již bylo zmíněno, jediný limit je moje vlastní mysl a já to zvládnu. Francie bude prostě boží!!

08 Itálie

Start: 10:00
Lokace:
Bibione
Převýšení: 131 m
Nadmořská výška: 0 m n. m.

Výběr trati v Itálii byl pro mě snadný, když se řekne Itálie odpovím Bibione, to co jsem prožil s mými nejlepšími kamarády tady už se asi nebude opakovat. A tak Tomáš, Roman, Tonda a Rudys přislíbili, že pokud podmínky dovolí, dorazí za mnou na start závěrečného půlmaratonu a proběhnou se se mnou. Celkové převýšení okolo 130 metrů mi navíc pomůže se trošku zregenerovat. Čekám na startu pánové!

09 Rakousko

Start: 9:00
Lokace:
Zell am see
Převýšení: 1260 m
Nadmořská výška: 750 m n. m.

Trať Zell am see v Rakousku byla jasná volba. Zde jsem absolvoval svoji první trať závodu ironman a řekl jsem si, že tohle je můj život. Dodnes mám v živé paměti jak jsem se doplazil v bolestech do cíle. Tentokrát však budu lépe připraven a krásnou přírodu rakouských alp si užiju plnými doušky.

Zell am see brzy na viděnou!

10 Česká republika

Start plavání (Šutrák Rakvice): 9:00
Start kola (Šutrák Rakvice): 10:00
Start běhu (Olympia Brno – u Sconto nábýtek): 14:00
Lokace:
Brno
Převýšení: 438 m
Nadmořská výška: 237 m n. m.

Kde to všechno začalo? V Brně! Kde to všechno skončí ? V Brně! Ve světě je prostě krásně, ale nic nenahradí náš domovský svatostánek! Doufám, že si se mnou poslední etapu přijdete dát i Vy! Ať už si třeba jen zaplavat, nebo si dát par km na kole. Už teď se nemůžu dočkat!

Generální partner projektu

MAJOR partner

Official partners

Mediální partner

Gold Partners

Silver Partners

Bronze Partners

Náš tým

Jakub Žák
Jakub Žák
Organizátor

Neskutečně mě baví testovat, čeho všeho je lidské tělo schopno. A to jak fyzicky tak psychicky! Tento projekt je však pro mě víc než jen dalším výletem ze zóny komfortu, beru to jako velkou výzvu šířit povědomí o zdravém srdci a doufám a pevně věřím, že bude náš osvětový program úspěšný!

Petr Kopřiva
Hlavní trenér

Mám rád výzvy a extrémy. Tohle je jedna z nich! Jsem velmi rád, že můžu být u zrodu tohoto nápadu a Kubu tak nasměrovat správným směrem v rámci přípravy a pokoření tohoto cíle.

Jirka Kalus
Trenér plavání

Pracujeme s Kubou na technice plavání již přes rok a velmi rád budu přítomen u jeho další výzvy a sledovat, jak se ke všemu opět postaví čelem!

Lukáš Janíček
Dokumentarista

Představa, že celý tým ze sebe bude muset během 10 dní v 10 státech Evropy vymáčkout úplné maximum, mě naprosto uchvátila. Jsem rád, že můžu být členem projektu, který dává smysl.

Libor Fuchs
Dokumentarista

Sledovat každodenní Jakubovo snažení a dřinu, za kterou se skrývá obrovský kus disciplíny, je pro mne velmi inspirující. Pokud 10/10/10 zachrání byť jen jediné srdce, mohu být hrdý na to, že jsem jeho součástí.

Aleš Mucha
Fotograf

Dělá mi obrovskou radost být součástí Kubovy výzvy společně s týmem, kterému srdce tepe za správnou věc. Bude to parádní jízda! Těším se, až vám ji přenesu skrze mé fotografie.

Dan Zacha
Technický support

Jakub si vybral těžkou výzvu, ale jen tak může motivovat lidi kolem sebe. Chci ho podpořit jak to jen půjde, aby dosáhl cíle.

Tomáš Michálek
Logistika

S Jakubem jsme nejlepší kámoši, když mě poprosil, jestli mu v průběhu projektu pomůžu s logistikou, nebylo o čem diskutovat. Bude mi ctí být u toho!

Michal Dovrtěl
Marketing

Jakuba znám dlouho a vím, že je to velice houževnatý člověk. Když za mnou přišel s projektem 10/10/10, neváhal sem ani minutu a šel jsem do toho!

Petr Mojžíšek
Grafik

Jakubův projekt nás nadchl natolik, že jsme se rozhodli mu pomoct naplno. Problematika srdce se týká nás všech a tohle je způsob jak na to upozornit.

“Sledujte můj instagram a nic vám neunikne!“

Přihlášení k odběru newsletteru

Odebíráním newsletteru berete na vědomí Prohlášení o zpracování osobních údajů

Děkuji pěkně

Každá koruna se počítá! Jako poděkování tvé jméno přilepím na náš karavan a ještě ti osobně poděkuju na instastories!

  • Jméno na seznamu podporovatelů
    • web
    • karavan
    • video
  • Poděkování na instastories